Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Vôňa slobody

Mladí manželia Luxoví túžili po vlastnom pokoji a pohodlí od začiatku ich spoločného života. Plní elánu a očakávania sa pustili do realizácie svojich prianí a predstáv. Aj napriek počiatočným neúspechom pri hľadaní spoľahlivej stavebnej spoločnosti sa nakoniec obrátili správnym smerom a to ich priviedlo k vysnívanému domu.

Ako ste pôvodne bývali a čo Vás priviedlo na nápad, že si postavíte vlastný dom?
Po svadbe sme bývali u  manželových rodičov. Vzhľadom na to, že majú rodinný dom, mali sme všetci dostatok miesta. Napriek tomu to ale nebolo to pravé, čo by sme si do budúcnosti predstavovali. Človek má síce u rodičov určité zázemie, ale tiež často musí myslieť na to, že v dome nebýva sám a nemôže sám rozhodovať o zmenách týkajúcich sa domu či záhrady. Želali sme si byť sami a vytvoriť si vlastný domov podľa našich predstáv.

Čo bolo prvým krokom k naplneniu Vášho sna?
Prvým krokom bola kúpa pozemku. Tým sme sa dosť navnadili a chceli sme na ňom mať dom čo najskôr. V našom okolí je kopec stavebných spoločností, neváhali sme teda a rozposlali dopyty do niekoľkých firiem. Očakávali sme smršť ponúk a záujem stavebných spoločností  o stavbu nášho domu. Opak bol ale pravdou. Na odpovede sme čakali dosť dlho a zdalo sa nám, že tieto spoločnosti nemajú príliš veľký záujem. Preberali sme v ponukách tak dlho, až sa nám prestali všetky firmy páčiť. Stáli sme tak zas na začiatku. V tej chvíli sme narazili na Ekonomické stavby.

Čím Vás Ekonomické stavby zaujali?
Aby som povedala pravdu, na začiatku sme boli skôr skeptickí. Chceli sme firmu z nášho okolia a ES mali pobočku dosť vzdialenú od nášho bydliska aj stavebnej parcely. Postupne sme ale prichádzali nato, že to vlastne žiadny problém nie je. Zároveň nás veľmi zaujali služby, ktoré ES poskytujú. Už len informácie, ktoré sme si prečítali na internete nás takmer presvedčili, že sú Ekonomické stavby pre nás tie pravé. Očakávali sme kompletný servis a ten sme aj našli.

Ako prebiehali prvé stretnutia na pobočke ES? Aké dôležité kroky ste na nich uskutočňovali?
Pobočku sme navštívili niekoľko krát. Najskôr sme riešili základné veci, ako vzhľad domu, financovanie, atď. Dom sme si vybrali už v katalógu. Tešili sme sa, že na schôdzke uvidíme rozmiestnenie miestností, ktoré práve u tohto typu domu v katalógu nebolo. Avšak táto dispozícia sa nám príliš nepáčila a tak sme plánovali a rozmýšľali, ako si usporiadanie miestností „opravíme“ podľa našej predstavy.

Potešilo Vás, že jedna zo služieb ES je aj vybavenie potrebnej dokumentácie a stavebného povolenia zadarmo?
Z tejto služby sme boli nadšení! Bol to jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre Ekonomické stavby. Podpísali sme plnú moc a všetko sme s pokojnou dušou ponechali na odborníkov v ES. Nedokážem si predstaviť, že by sme všetko mali vybavovať sami. Aj tak má človek dosť starostí a časovo by sme to veľmi ťažko zvládali.

Do akej miery ste zasahovali do spracovania detailného rozpočtu?
Samozrejme, že sme chceli mať prehľad, z čoho sa bude stavať. Na túto časť príprav sme sa naozaj tešili. Konečne sme sa mohli rozhodnúť podľa nášho vkusu, z čoho bude náš dom postavený a ako bude vyzerať. Dosť sme ale mysleli na financie a vyberali sme skôr z tých lacnejších variantov materiálov. Nevzbudzovalo to v nás ale pocit, že by náš dom mal byť postavený menej kvalitne, skôr naopak.

Ako ste boli spokojní s priebehom samotnej stavby domu?
Stavbu sme navštevovali veľmi často a s očakávaním sme kontrolovali, čo nové na dome pribudlo. Vzhľadom na to, že sa stavalo plynule a bez ťažkostí, bolo to pre nás veľmi príjemné obdobie. Hlavne, keď už boli hotové priečky a omietky, s nadšením sme prechádzali dom a predstavovali si, kde aký nábytok bude, ako budú vyzerať izby, keď bude všetko dokončené. Nemohli sme sa dočkať, až sa nasťahujeme.

Čo ste prežívali, keď nastal ten vytúžený okamih nasťahovania?
Na počudovanie sme sa zabývali veľmi rýchlo. Nedá sa zabudnúť na prvé večery, ktoré sme v dome strávili. Bol to neopakovateľný pocit, keď sme si spoločne varili prvú večeru v našej novej kuchyni. Domom sa šírila doslova vôňa slobody. Bola som prekvapená, ako rýchlo sme si v novom dome zvykli a od prvého okamihu sme vedeli, že s naším pôvodným bývaním sa toto vôbec nedá porovnať.

Ekonomik N7 4+1 69 101 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za diskusia Ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek