Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Prameň zdravia a pokoja z vlastného domu

Panelákový byt pri rušnej hlavnej ceste bol pre Lankových každodenným tŕňom v oku. Prostredie malého mestečka neďaleko nemeckých hraníc im ale vyhovovalo natoľko, že sa z neho nechceli odsťahovať preč. Riešením bol vlastný rodinný dom v pokojnej štvrti, kde sú konečne spokojní.

Prečo ste sa rozhodli pre vlastné bývanie v podobe rodinného domu?
Potrebovali sme zmeniť prostredie. Bývali sme v panelovom dome, ktorý stál priamo pri ceste. Vzhľadom k tomu, že to bol hlavný ťah na štátnej hranici, denne tadiaľto prešlo nespočetné množstvo osobných aj nákladných áut. Vďaka oknám do cesty sme boli denne vystavovaní nepríjemnému hluku, prachu a znečistenému ovzdušiu. To bol hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli odsťahovať.

Nad akými variantmi bývania ste premýšľali?
Prvou a vlastne jedinou myšlienkou bolo, že si necháme postaviť dom. Ani nás nenapadlo, že by sme sa presťahovali do nejakého iného bytu. Keď sme už mali podstúpiť sťahovanie a zmenu prostredia, tak jedine do svojho domu. Znamenalo to síce, že si budeme musieť zobrať hypotéku, ale tá predstava, že budeme my i naše tri deti bývať v pohodlí, za to stála.

Ako ste natrafili na Ekonomické stavby?
V našom okolí nikto zo známych dom nestaval, takže sme nemali možnosť načerpať skúsenosti medzi svojimi priateľmi. Boli sme teda odkázaní na rôzne inzeráty a internet, kde sme hľadali stavebné firmy. ES sme objavili v jednom časopise, kde sme si všimli ich reklamu. Požiadali sme o katalóg a celkom nás prekvapilo, ako rýchlo nám bol doručený domov.

Čím Vás táto stavebná spoločnosť zaujala?
Najskôr to bol už spomínaný katalóg. Páčilo sa nám, že je prehľadný a poskytol nám veľa cenných informácií, ktoré nás priviedli k dohodnutiu schôdzky. Vtedy sme si povedali, že za osobnú návštevu nič nedáme. Po schôdzke sme boli doslova nadšení. Veľmi profesionálny prístup zamestnancov firmy, ktorí nám objasnili celú problematiku výstavby domu a zoznámili nás s celou spoločnosťou, nás presvedčil natoľko, že sme si Ekonomické stavby vybrali za svojho stavebného partnera.

Aké boli Vaše predstavy o dome, ktorý ste chceli postaviť?
Mali sme celkom jasné, ako by mal náš dom vyzerať. Konkrétny vzhľad našim predstavám potom dodal dom Ekonomik N7. Nemali sme ale premyslené, z čoho budeme stavať a aké materiály sa budú používať. Nechali sme si teda vysvetliť, aké sú možnosti, a potom sme vyberali, čo pre nás bude najlepšie. Na niektoré časti domu sme vybrali štandardný materiál, inde, ako napríklad do kúpeľne, na schodisko, či na omietky sme potom vyberali o niečo drahší a kvalitnejší.

Ako prebiehala samotná realizácia domu? Boli ste vystavení nejakým nepríjemnostiam, ktoré ste museli riešiť?
Jediné, čo nám stavbu trochu zdržalo, bola kúpa pozemku. Pôvodný plán začiatku stavby bol smerovaný na november 2009. Vďaka zdržaniu s pozemkom a následným nepriaznivým klimatickým podmienkam sme začiatok stavby odložili na apríl nasledujúceho roka. Potom sa už na nič nečakalo, pretože na pozemku boli aj inžinierske siete. Mohlo sa teda začať. Stavba rástla neuveriteľnou rýchlosťou a dom bol dokončený v októbri 2010. Samozrejme sme si nemohli nechať ujsť „stavebný koncert“ pána stavbyvedúceho a na stavbu sme dochádzali takmer denne.

Pomaly sa v novom dome udomácňujete. Splnilo Vám Vaše nové bývanie predstavy, ktoré ste mali kedysi vo svojom pôvodnom byte?
Zatiaľ sme tu len krátko, takže je pre nás všetko nové a čerstvé. Ale aj tak cítiť ten najväčší rozdiel oproti pôvodnému bývaniu, a to v čistom, nezaprášenom prostredí. Máme tu pokoj a čerstvý vzduch, ktorý nám v byte tak chýbal. Samozrejme nám nové bývanie prinieslo aj nové povinnosti a veľa práce. Postupne si zveľaďujeme okolie a záhradu, ale aj to je pre nás veľkou radosťou.

Ďakujeme za diskusia ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek