Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Odhodlali sme sa ísť za svojím snom

Byt vo veľkom panelovom dome a túžba po vlastnom bývaní, to bol hlavný dôvod, prečo sa rodina rozhodla, že si zaobstará vlastný rodinný dom. A s veľkou záhradou...

Prečo ste sa rozhodli pre rodinný dom až teraz? V čom bol problém?
Mať vlastný rodinný dom, bolo naším spoločným prianím. Dlhú dobu sme ale spoločne riešili, ako má dom vyzerať a kde by mal stáť, naše deti to však rozhodli za nás.

Premýšľali ste na začiatku nad možnosťou stavať svojpomocne?
Stavba vlastného domu svojpomocne bola pre nás v zásade neprijateľná. Nemáme na to príslušnú kvalifikáciu a ani by sme na to nemali čas. Obaja máme prácu, ktorá vyžaduje naše plné pracovné nasadenie. Vybrali sme preto jednoznačne variant stavby domu na kľúč. Tiež sme chceli bývať čo najskôr a to by svojpomocne naozaj nešlo.

Akým spôsobom ste vyberali stavebnú firmu?
Najskôr sme sa pýtali v stavebných spoločnostiach v okolí nášho bydliska, ale ani jedna z ponúk nám nevyhovovala. Potom prišiel na rad internet. Pri výbere stavebnej firmy sa nám najviac páčila ponuka Ekonomických stavieb a po krátkom rokovaní sme sa pre túto spoločnosť aj rozhodli.

Čo bolo rozhodujúce pre výber práve tejto spoločnosti?
Určite kompletnosť ich ponuky. Páčila sa nám filozofia firmy, ktorá svojim klientom ponúka v podstate všetky možné služby spojené so stavbou domu. Počnúc širokým výberom projektov, cez pomoc s financiami, vybavenie stavebného povolenia, až po samotné stavebné práce.

Mali ste už dopredu vybratý dom alebo Vás zaujal niektorý z projektov v katalógu Ekonomických stavieb?
Pri našom prvom stretnutí v ES sme mali len približnú predstavu o našom budúcom dome. Projektová dokumentácia stavby potom bola vypracovaná tak, aby stavba zodpovedala našim predstavám, ale aby zároveň bola bezproblémovo realizovateľná.

A ako to bolo s formalitami okolo Vašej stavby? Vybavovali ste si ich sami, alebo ste využili služby spoločnosti Ekonomické stavby, ktorá túto službu v rámci svojich produktov ponúka svojim klientom zadarmo?
To bola ďalšia vec, prečo sme sa rozhodli pre spoločnosť Ekonomické stavby. Nielenže s úradmi nejednáme radi, ale na to nemáme ani chuť a nakoniec aj dosť času.

Ako ste stavbu domu financovali?
Veľkú časť nákladov na stavbu sme pokryli z vlastných finančných prostriedkov a časť cez hypotekárny úver.

Cena stanovená v rozpočte je v ES pevná a záväzná. Bolo príjemné mať takúto istotu?
Samozrejme áno. Spoliehali sme sa na to, že nebudeme musieť v priebehu stavby zháňať ďalšie peniaze. Bolo upokojujúce vedieť, koľko presne nás bude nový dom stáť a ak sa budeme držať štandardov, ktoré sú zahrnuté v rozpočte, že sa nebude cena domu navyšovať.

Vyskytli sa pri realizácii stavby nejaké komplikácie?
Žiaľ áno, ale nie vinou Ekonomických stavieb. Developer, ktorý nám predal pozemok nás neupozornil, že na mieste základov nášho domu sa nachádza nefunkčná betónová žumpa. S tým samozrejme projekt nerátal a jej likvidácia nám spôsobila vyššie náklady. Manažér stavby nám však pomohol, spolu s developerom a projektantom, celú záležitosť vyriešiť k našej spokojnosti.

Kto má dom, ten si nikdy nemôže povedať, že už má hotovo. To sa asi bude týkať aj Vás, alebo sa mýlim?
Máte pravdu. Vytvoriť záhradu na pozemku, ktorý bol pred našou kúpou parkoviskom autobusov, to naozaj nebola a nie je ľahká práca. Na časti pozemku sú už síce urobené záhradné úpravy, ale časť na úpravy ešte len čaká. Ale pretože nás práca na záhrade baví, robíme úpravy postupne, a o to väčšiu radosť máme z jej dokončovania.

Slávka 4 4+1 143 114,4 YTONG 375 Lambda Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za diskusia ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek