Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Návšteva u pani Cupalovej

Radi by sme Vám na tomto konkrétnom prípade ukázali, že spoločnosť Ekonomické stavby vie stavať nielen rodinné domy, ale dokáže splniť aj také priania svojich zákazníkov, ako je vytvorenie ako pracoviska, tak aj obytných priestorov pre ich užívateľov pod jednou strechou.

Potom, čo sme prešli čakárňou do Vašej ordinácie je zrejmé, že dôvody, ktoré Vás viedli k myšlienke postaviť si vlastný dom, boli vo Vašom prípade odlišné od väčšiny klientov ES.
Áno, v prvom rade to bola predovšetkým potreba vytvoriť si pracovisko. O priestory na bývanie išlo až v druhom rade, a to samozrejme s tým, že pokiaľ si už nechám postaviť jednu budovu, môžem ju využiť aj týmto spôsobom, čo pre mňa znamená značnú úsporu času s dochádzaním, aj keď stále bývam v rovnakom meste. Okolnosti ma prinútili riešiť pracovisko týmto spôsobom, pretože mi končila nájomná zmluva bývalej ordinácie a majiteľ nehnuteľnosti mi jej predĺženie neprisľúbil.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti ES?
O možnostiach a ponúkaných službách tejto spoločnosti som sa dočítala v jednom časopise o bývaní. Sú to asi tri alebo štyri roky, keď som sa rozhodla situáciu takto riešiť a premýšľala som nad rôznymi variantmi.

Prečo ale postavili Váš dom práve ES?
V spomínanom článku o ES ma zaujala ponuka tejto spoločnosti s financovaním vlastnej stavby. Bol to vlastne akýsi návod čitateľom, ako a kde získať napríklad hypotekárny úver s najlepšími podmienkami. Pretože som mala vlastnú skúsenosť so stavbou domu mojich rodičov, ktorý sa staval postupne a čisto z ich príjmu, tak sa stavba natiahla na 10 rokov. A to nehovorím o čase a úsilí, ktoré to stálo. V každom prípade som chcela stavbu riešiť inak. Priznám sa, že som si nebola istá, či by som tak finančne náročnú akciu zvládla a o stavbe som uvažovala až ako o poslednej možnosti, ako svoju situáciu riešiť. Ale po rozhovore s finančným analytikom ES, ktorý mi vypočítal, ako by bol taký projekt finančne náročný a aká by bola mesačná splátka, som zistila, že je to suma rovnajúca sa doterajšiemu prenájmu ordinácie, a že by bola pre mňa prijateľná. Samozrejme som sa snažila čo najlepšie zvážiť perspektívu tejto činnosti do budúcnosti a spolu s vlastnými prostriedkami, zistením možností pôžičiek či úverov z môjho príjmu a uistením zo strany ES, že dokážu stavbu prispôsobiť špecifickým podmienkam a potrebám detského strediska, bolo prakticky rozhodnuté. Možnosť využitia podkrovia ako bytu prišla na rad skutočne až potom.

Mohli by ste nám priblížiť aké zvláštne podmienky musia spĺňať priestory určené pre Vašu profesiu?
Ako ste si možno všimli pri príchode, je tu napríklad viac dverí, ako je zvyčajné. Je to z dôvodu oddelenia infekčných ochorení takým spôsobom, aby do ordinácie prichádzali títo pacienti iným vchodom ako ostatní. V týchto priestoroch sú upravené aj normy rozvodov elektriny a samozrejme bezbariérový prístup. Bolo tiež potrebné postaviť sklad nebezpečného odpadu, ktorý musí mať každé takéto pracovisko a musela som dať vybudovať aj špeciálne sociálne zariadenie pre telesne postihnutých pacientov.

Ako prebiehala stavba?
Po úvodnej návšteve v ES a rozhovore s pánom riaditeľom, kde mi ukázali aj vzorový dom, som bola veľmi spokojná. Zahájili sa prípravné práce. Situáciu Ekonomických stavbám potom značne skomplikoval stav, kedy obec nakoniec nechcela dohodnutý pozemok predať skôr, ako dôjde ku kolaudácii postaveného objektu, čo skomplikovalo vybavovanie hypotekárneho úveru a bolo potrebné riešiť celý rad zmlúv s obcou. Keď už došlo k vlastnej stavbe, bolo to už oveľa veselšie. Ujal sa nás náš manažér stavby zo strany ES, ktorý sa o nás počas celej stavby až do kolaudácie staral a pracovalo sa, pokiaľ to podmienky dovolili, aj v zime. Pokiaľ by som premýšľala o dobe od začiatku stavby po kolaudáciu, bolo to menej ako jeden rok.

Podarilo sa tieto pomerne neobvyklé úpravy zrealizovať k Vašej spokojnosti?
Bola som veľmi rada, keď sa stavba skolaudovala a všetko zodpovedalo ako mojim predstavám, tak aj potrebám úradu. Jedna kolegyňa si len pár metrov od nás postavila lekáreň, ďalšia susedka je rovnako praktická lekárka, ale pre dospelých a napriek tomu, že ona začala so stavbou ešte pred nami, skončili sme skôr a v dohodnutom termíne.

Peter 2
6+1+G 134 206 YTONG 375 Bramac
keramická dlažba plastové oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za diskusia Ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek