Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Cesta k vlastnému bývaniu

Po predchádzajúcej dohode sme navštívili jednu novostavbu rodinného domu a jej majiteľov sme sa spýtali, aká bola ich cesta k vlastnému bývaniu..

Prečo ste sa rozhodli stavať?
Obaja s manželom sme od detstva bývali v rodinnom domčeku. Po svadbe sme bývali s rodičmi, ale samozrejme aj cez výhody, ktoré to prináša, sme chceli bývať vo vlastnom. Do panelákového bytu sme nechceli ísť, takže myšlienka postaviť si vlastný dom nám nebola cudzia. Nastala fáza rozhodovania o stavbe. Zisťovali sme, aké máme možnosti, až nás zaujala ponuka Ekonomických stavieb v časopise o bývaní. Telefonicky sme zistili základné podmienky projektu výstavby domu a potom sme navštívili firmu, kde sme sa konkrétne oboznámili s rôznymi projektmi rodinných domov.

Na trhu je množstvo spoločností ponúkajúcich stavby na kľúč, prečo Vás zaujala ponuka práve Ekonomických stavieb?
Na základe diskusie Ekonomické stavby mali veľmi zaujímavú možnosť stavať dom bez potreby zaplatiť naraz celú cenu zaobstarania domu, ale iba jej časť a potom dom splácať. Táto možnosť bola pre nás rozhodujúca. Taktiež sa nám páčil komplexný servis, pretože napríklad manžel je pracovne vyťažený a nezostával mu čas na dohliadanie na jednotlivé stavebné postupy.

Vybrali ste si z typového projektu alebo je tento dom nejakou vašou zhmotnenou predstavou?
Do diskusie Ekonomických stavieb sme išli s našim náčrtom domu, tak ako sme si ho predstavovali. Podľa tohto náčrtu nám projektant navrhol riešenie, ktoré sa nám páčilo. A ešte navyše sa nám páčila skutočnosť, že projekt domu je v cene stavby, takže sme nemuseli platiť za projekt, aj keď bol neštandardný.

Keď ste mali hotovú stavebnú dokumentáciu, za ako dlho ste sa nasťahovali do Vášho domu?
Trvalo nám to rok od prvého výkopu až po kolaudáciu. Dalo by sa to určite stihnúť aj skôr, ale mali sme trošku problém so stavebným povolením, ktoré sa na tri týždne zatúlalo na úrade. Po finančnej stránke nám skúsenosti Ekonomické stavby vybavili všetky formality a osobne sme sa museli dostaviť iba na tie úradné úkony, pri ktorých bola vyžadovaná naša prítomnosť.

Ako ste boli spokojní so stavbou domu? Ako prebiehali stavebné práce?
S kvalitou sme nemali problém, trošku škrípali termíny jednotlivých etáp, ale nič vážne to nebolo. Čo jediné snáď nebolo v poriadku, bol balkón, ale na nedostatok sme prišli včas a chyba bola odstránená k našej spokojnosti.

Nezostáva nám už iné, iba sa spýtať, ako sa Vám býva?
No, stále tomu ešte nemôžeme uveriť. Pätnásť rokov po bývaní s rodičmi máme svoju vlastnú strechu nad hlavou a tento pocit je skutočne veľmi príjemný. Môžeme si skutočne robiť, čo chceme a hlavne, pokiaľ niečo investujeme, investujeme to do vlastného. A musím dodať, že aj do pekného, pretože návštevám, ktoré k nám chodia, sa dom páči zvonku
i zvnútra. A občas sa zo zvedavosti zastaví aj niekto neznámy, kto len prechádza okolo.

Ďakujeme Vám za diskusia Ekonomické stavby.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek